שוב פעם ללכת לישון עם כאבי בטן?

השעה רבע לשש בערב. אתם אחרי יום מתיש ומעייף בעבודה ונסיעה עמוסת פקקים, עכשיו אתם רק רוצים לאכול משהו משביע, אבל מה יהיה עם הבריאות? שוב תהרסו את הדיאטה? מצד שני, להסתובב רעבים בבית גם לא בא בחשבון, אז מה עושים?

הכירו את הקמח המלא של 'מהודר': קמח כוסמין טבעי אותה תוכלו לאכול בכיף ועדיין לשמור על הבריאות שלכם. שיטת הטחינה המיוחדת של מהודר שומרת על ערכי הדגן לאורך כל הטחינה, החל מבחירת הדגן הטוב ביותר בעולם, הטחינה היבשה ללא אידוי מים או הרטבה כלל וטחינה איטית ואיכותית, שיטת טחינה הקרובה ביותר לטחינת הריחיים של פעם…

גולת הכותרת של שיטת הטחינה הבריאה – היא הטחינה של הדגן כולו כולל הסובין, כאשר גם בקמחים 70% ובשונה משיטות טחינה אחרות, ב'מהודר' לא מפרידים בשום שלב בין הדגן לסובין אלא טוחנים את כולו כאחד מה ששומר על המינרלים הטבעיים והערכים התזונתיים של הדגן ומשאיר לכם קמח מלא מלא בריאות.

אז מה זה 'קמח כוסמין 70%'?

רבים מתבלבלים וחושבים ש'קמח 70%' משמעותו שרק 70% מהקמח הוא כוסמין…

אז ממש לא! בקמח מהודר, בשונה משיטות ייצור אחרות, טוחנים גם ב'קמח מלא 70%' את הדגן בשלמותו כולל הסובין, זאת על מנת שלא להפסיד את המינרלים והוויטמינים אשר נמצאים בסובין, רק בסוף הייצור אנחנו מנפים שוב את הקמח עם נפה דקה יותר שמשאירה 30% מהסובין בחוץ, מה שהופך את הקמח ללבן ובהיר יותר ובריא הרבה יותר מסתם קמח לבן.

אז מה יש בקמח המלא שהופך אותו לבריא יותר, למה קמחי 'מהודר' יקרים יותר מכל הקמחים האחרים ואיך נדע אם מה שמוכרים לנו בחנות הוא אכן קמח 'מלא' אמיתי…

אם אתם אוהבים לקרוא מאמרים 'עשירים' ומלאים מידע, תעברו לכתבה הבאה >>> 'קמח מלא בריאות'