הקסם של דגן הכוסמין

בעשור האחרון חלה תאוצה עולמית ומהפכה שקטה בעולם הקמחים. המודעות ליתרונות הבריאותיים של קמחים מלאים זינקה בעשרות אחוזים ויחד אתה נרשמה בשנים האחרונות עליה תלולה בייצור, כמו גם בצריכה הגבוהה של הקמח המלא ע"י כלל הציבור.

אם פעם ידענו שקמח מלא זה משהו שייך רק לשוחרי בריאות ומבוגרים עם בעיות סוכר, כיום המגמה התהפכה כאשר יותר ויותר אמהות, גברים וסתם אנשים הבינו את היתרונות של הקמח המלא וההשפעה שלו על איכות החיים שלנו.

מבין כל הקמחים המלאים, קמח הכוסמין במיוחד, כובש – באיטיות אך בעקביות את מרכז הבמה ותופס לו מקום של כבוד כשיותר ויותר אנשים בעולם מעדיפים את קמח הכוסמין על פני קמחים אחרים.

לא לחינם, אחד המאפיינים הבולטים בקמח הכוסמין, הוא תחושת השובע הנשמרת לאורך שעות רבות לאחר הארוחה, מה שמפחית את הצורך לארוחות בין הארוחות…

אז, מהו כוסמין, ממתי הוא כאן ולמה הוא הכי טוב מכולם?

הכוסמין, הינו אחד מחמשת מיני דגן ששימש בעבר להכנת לחם. כאשר עם הזמן השימוש בו פחת והלך וכמעט פסק לגמרי, בעיקר משיקולי נוחות של החקלאים, שנוכחו לראות כי הפקת קמח מדגן זה מורכבת וקשה, שכן זרע הכוסמין גדל עם קליפה חיצונית נוספת שלא קיימת בשאר הדגנים ויש צורך לקלפו לפני טחינת הגרעינים – מה שמאט משמעותית את תהליך ייצור הקמח.
בשנים האחרונות, עם התפתחות מדעי התזונה, התגלה הכוסמין כבעל יתרונות בריאותיים וטעם נפלא וכתוצאה מכך – הוא שב מחדש אל המטחנות.

מה מיוחד בקמח הכוסמין?

לפני מאות שנים, עברו גרעיני החיטים בעולם תהליך הנקרא 'מוטציה גנטית', שכתוצאה מכך – הם גדלים היום בכל העולם ללא עטיפתם החיצונית המקורית. הגרעין, שנשאר חשוף ע"י הורדת הקליפה, פיתח לעצמו הגנה נגד מזיקים בכך שהוא מתקשה.

בתהליך פירוק הדגן בגוף שלנו, הכבד מייצר 'מספריים' ['אנזימים' בעגה המקצועית], שמטרתן לפרק את האוכל, אך בגלל הקליפה הקשה, הגוף 'מתעייף' מהר מאוד מה שמוביל לעייפות והרגשה של כבדות, זאת ועוד אחרי אכילת ארוחה בריאה פחות – הגוף 'לוקח' את הדם כדי להפעיל את מערכת העיכול ולכן הובלת החמצן למח – נפגמת וזהו עוד גורם לעייפות.

שונה מכך דגן הכוסמין, שלא עבר מוטציה גנטית והעטיפה הטבעית שלו [העשויה מ'סיבים'] נשארה כמות שהיא. כתוצאה מכך – הגרעינים נשארו טבעיים ועיכול הכוסמין קל מאד, שכן הגוף אינו צריך 'לייצר' כמות גדולה אנזימים שיסייעו בתהליך פירוק הדגן, דבר שמקל על פעולות הכבד, אינו גורם 'עומס' על מערכת העיכול המביאה בעקבותיה עייפות שאחרי הארוחה וכתוצאה מכך – זרימת הדם והחמצן אל המוח פועלים כתיקנם והמוח נשאר צלול ומרוכז.

בנוסף אוצרים בתוכם גרגירי הכוסמין מגוון ויטמינים, סיבים ומינרלים חיוניים משפרי בריאות ומונעי מחלות. הכוסמין עתיר בחלבון ויש בו אחוז ניכר של סיבים תזונתיים הידועים כמסייעים לחילוף חומרים, ספיחת שומנים, איזון הכולסטרול ומניעת בעיות לבביות. בנוסף, גרעיני הכוסמין מכילים בתוכם מגנזיום, בכמות גדולה, עובדה המשפיעה על תפקוד העצבים ומאזן את תאי העצבים. זאת ועוד, כמות הגלוטן שמכיל דגן הכוסמין – מזערית.

מחקרים רבים שנעשו ברחבי העולם הוכיחו, כי אכילת מנת לחם מקמח כוסמין, שווה מבחינה תזונתית לאכילת מנת ויטמינים ומינרלים בכמות היומית הדרושה לאדם מבוגר, חברת 'מהודר' – בשיטת הטחינה והאריזה הייחודיים – מצליחה לשמר בקמח את כל תכונותיו הבריאותיות של דגן הכוסמין במלואן, על ידי שימוש בטכניקות חדשניות, טחינה יבשה לגמרי ואריזה אטומה בציפוי אלומיניום השומרת על טריותו ואיכותו עד לשימוש.

להלן תעודת זהות בריאותית של דגן כוסמין איכותי:

  • ויטמינים: B1, B2, B3, B6, B12, A, D, E, K, , תיאמין, ריבופלבין, ניאצין,
  • חומצות: חומצה פולית, חומצה פנטותנית, כולין, בתאין. חלק מחומצות אלו, הינם ממשפחת ׳אמינו׳ חומצות שהגוף אינו יכול ׳לסנתז׳ [לייצר אותם בעצמו] אולם הם חיוניים לעיכול האנדוספרם (השקד הלבן).
  • מינרלים: סידן, ברזל, מגנזיום, מנגן, זרחן, אשלגן, סלניום, נתרן, אבץ.
  • אומגה 3, אומגה 6

כוסמין – איך אופים את זה?

מלבד התכונות הבריאותיות, קמח הכוסמין של 'מהודר' מתייחד בכך, שהוא מתנהג כקמח חיטה לכל דבר – תופח נהדר ואפשר להכין ממנו בקלות לחמים, מאפים, פשטידות ועוד, ללא צורך בשינויי כמויות מקמח רגיל.

הגרעין הינו בעל מתיקות מעודנת טבעית. זאת ועוד, בגלל כמות החלבון הגבוהה ביותר הקיימת בקמחי הכוסמין של 'מהודר' – התפחת הבצק הינה מהירה מאד, פחות בהרבה זמן מקמח חיטה וקמחי כוסמין אחרים, שאינם מכילים חלבון ברמה גבוהה כזו.

כשמשתמשים בכוסמין האיכותי של 'מהודר' מובטחות תוצאות מעולות – הקמח דורש אותה כמות מים ברוב המתכונים, תופח בחצי הזמן, מוכנס במהירות לתנור ויוצא ממנו בצורת חלות מעלות ניחוח, עוגיות בריאות מתקתקות ומטעמים נוספים…

אם תמיד חשבתם שתזונה נכונה וטעם מעולה לא הולכים ביחד…
חברת 'מהודר' שברה את המיתוס ומוכיחה מעל לכל ספק, כי אפשר ליהנות ממאפים בטעם מעודן ומשובח, תוך כדי שמירה על בריאות מקסימלית ומהודרת.