מהודר, זה כל השיפור!

מי אנחנו?
חברת 'מהודר' קיימת בשוק הקמחים למעלה מעשרים שנה, כמותג מוביל ואיכותי בתחום הקמחים המלאים לכל סוגיהם. בראש החברה בראש המדען הרב חיים גדליה, מרצה לפיזיקה ולכלכלה.

'הרב גדליה מוביל את התגובה למנהל הכללי החדש, ההתייעצות עם מהנדסים, טכנאים ומומחים שונים, המשך המשימות והמיטב המירב בחשיבה על הייעול ופיתוח הקמחי 'מהודר
בטכיה , הטכניקות שונות, פיתוחים חדשים , מעל ומעבר לכל הסטנדרטים המקובלים.

טבעי שזה טעים!
בשנים האחרונות, הפכו סדרת הקמחים של 'מהודר' למותג אהוב ומוצר צריכה בסיסי בעשרות אלפי בתים בישראל. עקרות בית רבות, שפים מפורסמים, מאפיות וסתם אנשים שמחפשים מוצר בריא בחיי היומיום מצאו על מענה מושלם לאפייה בריאה, טעימה וקלילה, בלה לוותר על ערכי בריאות ותזונה נכונה. שיטת ייצור הקמחים בטחנת 'מהודר' – הייחודיות סטיילם בישראל – הופכות את קמחי 'מהודר' לטעים ובריאטית, גמישות ואווריריות הקמח גורמות לבצק לתפוח יכול לעשות את זה בכל מרקם, כך המאפים יוצאים לרכוש ולימודים גדולים, עשירים בטעם ומשביעים הרבה יותר מקמחים רגילים.

כחלק מהחשיבה שלנו לטובת המכונה, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם גדולי המומחים בעולם עם מומחי הכשרות ליד הרב משה ויא שליט"א, מחבר ספרי 'בדיקת המזון הכהכה' ורבני בד"ץ 'העדה החרדית' ירושלים, ברמה המהודרת והטובה ביותר. מומחי הכשרות המעניקים את תעודת ההכשר למקום – מציינים לשבח את האיכות ההניקיון, הטחינה והאריזה, המונעים כל התכנון של התולעים או החרקים בתוך הקמפ לאורך זמן, עובדה לקרוא המייחדת את הקמחי 'מהודר' העולם הקמח הבריאה.