'מהודר' – השיטה ששומרת על הטבע!

'מהודר' – השיטה ששומרת על הטבע!

רוב הקמחים בישראל נטחנים במספר טחנות קמח גדולות, משם הם מופצים ונמכרים תחת שמות ומותגים שונים. חברת 'מהודר', בשונה מחברות אחרות, מפעילה בעצמה טחנת קמח, מה שנותן לה יתרון וייחודיות במספר מישורים, כדלהלן:

1.בחירה עצמאית של גרעיני הדגנים מכל רחבי העולם, כדי לקבל את הטובים ביותר. 2. ניקיון הדגן לפני הטחינה, כדי לקבל קמח נקי מכל גוף זר. 3. שליטה מלאה על כל תהליך הייצור, ללא מגע יד אדם בחומר הגלם המיוצר. 4. אופן הטחינה. 5. סוג וגודל חיתוך הדגן בעת הטחינה. אנו מקפידים מאוד על כל תהליך הטחינה, כדי שתקבלו את הקמח בעל האיכות הטובה והגבוהה ביותר, היוצא משערי מפעלי 'מהודר'.

  1. סוג הדגן: כדי להגיע לתוצאות מקסימליות בריאותיות וקולינריות של הקמחים, יש לבחור בגרעיני דגנים משובחים, בעלי ערך תזונתי גבוה, דבר המצריך בדיקה רציפה ועקבית, מאלו מקומות לייבא אותם. מציאות זו משתנית כל הזמן, ותלויה בעונות השנה. יש לבדוק כמו כן, האם הגרעינים מגיעים ממקומות בהם זורעים ברציפות מדי שנה, דבר המחליש את הקרקע ומדלדל את הרמה הבריאותית של הגרעין, או שאחת לשנתיים משאירים את הקרקע בלא לזרוע שם דגן, דבר המבריא את הקרקע ומאפשר לו 'לשחזר' את כל המינרלים, כך שתיתכן מציאות בה קמח אחד עשיר בוויטמינים ומינרלים ואילו בקמח אחר – חסרים לגמרי חלק מהויטמינים והמינרלים. בגין סיבה זו בדיוק! כדי לתת ללקוחותינו קמח משובח, אנחנו רוכשים את הדגן ממקומות בהם הוא מכיל את כל הטוב.
  2. ניקיון הדגן: ב'מהודר' מקפידים על ניקיון גרגירי הדגן עוד בשלב שלפני הטחינה. אנחנו שומרים על טכניקות אחסון מוקפדים במיוחד. בנוסף לכך, לפני הטחינה מתבצע ניקיון של הגרגירים להוציא מהם אבק, חול (לרוב אלרגני) וכל לכלוך שהצטבר בהם עד הגעתו לשערי המפעל. פעולה זאת מאיטה בצורה משמעותית בהרבה את תהליך הייצור.
  3. שליטה על תהליך הייצור: החל משלב הניקיון, הטחינה ועד לאחר האריזה – הכל מתבצע במעגל סגור לגמרי, ללא מגע יד אדם וללא חשיפה לכימיקלים וחרקים שונים שמגיעים מהאוויר. כך אנו מקבלים את הקמח שלנו איכותי ונקי במיוחד.
  4. אופן הטחינה: אנו טוחנים את הגרעינים בשיטת טחינה ייחודית – יבשה לגמרי (גם קמח החיטה הלבן וקמח הכוסמין הלבן). להבדיל מטחינה המתבצעת לאחר הרטבת או אידוי הגרעינים לפני טחינתם, בהם מרוויחים טחינה מהירה בהרבה יותר- אנחנו טוחנים את הגרעינים כשהם (ותמיד היו) יבשים לחלוטין, בטחינה איטית של כחצי טון לשעה (לעומת 3 טון ! ויותר, לשעה – בטחינה לאחר אידוי הגרעינים ו-8 טון לשעה – בטחינת גרעינים לאחר הרטבתם). כתוצאה מכך, נשמרים לפחות 96% ! מהוויטמינים והמינרלים המקוריים של הדגן ובכך, התכונות התזונתיים בקמח נותרות כמעט במלואם !
  5. סוג החיתוך: בשיטת הטחינה של 'מהודר', הכל מחושב ומתוכנן כדי להגיע לתוצאה שדומה ביותר לטחינת ריחיים, היא שומרת על הערכים התזונתיים של הקמח שלא 'ייאבדו' ע"י הטחינה. לדוגמא, כיול של שיני המטחנה – דבר שמשפיע מאוד על אופן טחינת הגרגירים. כתוצאה מכך גם ההתפחה של הבצק היא מעולה יותר.

וגולת הכותרת שלנו: לאחרונה עמלו טכנולוגים ומומחי מזון ב'מהודר' על פיתוח חדשני מסוגו: אריזה ייחודית בעלת שלש שכבות הגנה בציפוי אלומיניום, הרמטית לחלוטין, המונעת היווצרות חרקים ותולעים בקמח גם לאורך זמן ומשדרגת את המוצרים מבחינת כשרות, בריאותית וקולינרית (טריות ואווריריות) – שלושת היסודות האיתנים אותם חרטה 'מהודר' על דגלה כדרך חיים.

אנו ב'מהודר', מהדרים בכל תהליך במקסימום האפשרי, כדי לתת ללקוחותינו את המוצר האיכותי ביותר בכל הפרמטרים, למרות העלויות הגבוהות הכרוכות בכך לכל אורך הדרך, החל משלב רכישת החומר, כל תהליכי הייצור ועד לאריזת המוצר המוגמר.