הקסם של דגן הכוסמין

הקסם של דגן הכוסמין

בעשור האחרון חלה תאוצה עולמית ומהפכה שקטה בעולם הקמחים. המודעות ליתרונות הבריאותיים של קמחים מלאים זינקה בעשרות אחוזים ויחד איתה נרשמה עליה תלולה בייצור ובצריכה הגבוהים של קמחים
אלו ע"י כלל הציבור. בנוסף לכך וכנספח נוסף של מהפכת הדגנים, קמח הכוסמין כבש – באיטיות, אך בעקביות, את מרכז הבמה ותפס לו מקום של כבוד כשיותר ויותר אנשים בעולם מעדיפים קמח כוסמין על פני קמחים אחרים.

ההיסטוריה של דגן הכוסמין

הכוסמין, הינו אחד מחמשת מיני דגן ששימש בעבר להכנת לחם. בתקופות מסוימות, השימוש בו  פחת והלך וכמעט פסק לגמרי, משיקולי נוחות של החקלאים, שנוכחו לראות כי הפקת קמח מדגן זה מורכבת וקשה, שכן זרע הכוסמין גדל עם קליפה חיצונית נוספת שלא קיימת בשאר הדגנים ויש צורך לקלפו לפני טחינת הגרעינים – מה שמאט משמעותית את תהליך ייצור הקמח.

עם התפתחות מדעי התזונה, התגלה הכוסמין כבעל יתרונות בריאותיים וטעם נפלא וכתוצאה מכך – הוא שב מחדש אל המטחנות.

מה מיוחד בקמח הכוסמין?

גרגירי הכוסמין אוצרים בחובם ויטמינים, סיבים ומינרלים חיוניים משפרי בריאות ומונעי מחלות. הכוסמין עתיר בחלבון, יש בו אחוז ניכר של סיבים תזונתיים הידועים כמסייעים לחילוף חומרים, ספיחת שומנים, איזון הכולסטרול ומניעת בעיות לבביות. גרעיני הכוסמין מכילים בתוכם מגנזיום, בכמות גדולה, עובדה המשפיעה על תפקוד העצבים ומאזן את תאי העצבים.

בתהליך פירוק האוכל בגוף שלנו, הכבד מייצר 'מספריים' ['אנזימים' בעגה המקצועית], המיועדות לפרק את האוכל לצורך עיכולו. לפני מאות שנים, עברו גרעיני החיטים בעולם תהליך הנקרא 'מוטציה גנטית', שכתוצאה מכך – הם גדלים היום בכל העולם ללא עטיפתם החיצונית המקורית. הגרעין, שנהיה חשוף ע"י הורדת הקליפה, פיתח לעצמו הגנה נגד מזיקים בכך שהוא מתקשה ועי"כ תהליך הפירוק שלו בגוף קשה יותר. הכבד 'מייצר' את האנזימים כדי לפרק את האוכל, אך הוא 'מתעייף' מפעולה זו, שהיתה אמורה להיות באופן טבעי בגרעין.

שונה מכך דגן הכוסמין, שלא עבר מוטציה גנטית והעטיפה הטבעית שלו [העשויה מסיבים'] נשארה כמות שהוא. כתוצאה מכך – הגרעינים נשארו טבעיים ועיכול הכוסמין קל מאד, שכן הגוף אינו צריך 'לייצר' כמות גדולה אנזימים שיסייעו בתהליך פירוק הדגן, דבר שמקל על פעולות הכבד, אינו גורם 'עומס' על מערכת העיכול המביאה בעקבותיה עייפות שאחרי הארוחה.

אחד המאפיינים הבולטים בקמח זה, הוא תחושת השובע הנשמרת לאורך שעות רבות לאחר הארוחה, מה שמפחית את הצורך לארוחות שבין הארוחות…

זאת ועוד, כמות הגלוטן שמכיל דגן הכוסמין – מזערית.

המשמעות הבריאותית של נתונים אלו היא עיכול חלק ומהיר ופירוק קל ללא תופעות לוואי, וכתוצאה מכך – זרימת הדם והחמצן אל המוח פועלים כתיקנם, כאשר אחרי אכילת ארוחה בריאה פחות – הגוף 'לוקח' את הדם כדי להפעיל את מערכת העיכול, הובלת החמצן למח – נפגמת עי"כ, דבר הגורם לעייפות. משא"כ ארחי אכילת כוסמין, הכבד אינו 'לוקח' את הדם כדי לעכל את המזון וכך הדם מוביל את החמצן למח כראוי וגם ארוחה משביעה אינה גורמת לעייפות.

מחקרים רבים שנעשו ברחבי העולם הוכיחו, כי אכילת מנת לחם מקמח כוסמין, שווה מבחינה תזונתית לאכילת מנת ויטמינים ומינרלים בכמות היומית הדרושה לאדם מבוגר.

להלן תעודת זהות בריאותית של דגן כוסמין איכותי:

o       ויטמינים: B1, B2, B3, B6, B12, A, D, E, K, , תיאמין, ריבופלבין, ניאצין,

o       חומצות: חומצה פולית, חומצה פנטותנית, כולין, בתאין. חלק מחומצות אלו, הינם ממשפחת ׳אמינו׳ חומצות שהגוף אינו יכול ׳לסנתז׳ [לייצר אותם בעצמו] אולם הם חיוניים לעיכול האנדוספרם (השקד הלבן).

o       מינרלים: סידן, ברזל, מגנזיום, מנגן, זרחן, אשלגן, סלניום, נתרן, אבץ.

  • אומגה 3, אומגה 6

בשיטת הטחינה והאריזה הייחודיים של חברת 'מהודר' מצליחים לשמר בקמח.
את כל תכונותיו הבריאותיות של דגן הכוסמין במלואן, על ידי שימוש בטכניקות חדשניות, טחינה יבשה לגמרי ואריזה אטומה בציפוי אלומיניום השומרת על טריותו ואיכותו עד לשימוש.

 

כוסמין – איך אופים את זה?

המיוחד בקמח הכוסמין של 'מהודר' הוא, שהוא מתנהג כקמח חיטה לכל דבר – תופח נהדר ואפשר להכין ממנו בקלות לחמים, מאפים, פשטידות ועוד, ללא צורך בשינויי כמויות וכדו' מקמח רגיל. הגרעין הינו בעל מתיקות מעודנת טבעית.

זאת ועוד, בגלל כמות החלבון הגבוהה ביותר הקיימת בקמחי הכוסמין של 'מהודר' – התפחת הבצק הינה מהירה מאד, פחות בהרבה זמן מקמח חיטה וקמחי כוסמין אחרים, שאינם מכילים חלבון ברמה גבוהה כזו.

כשמשתמשים בכוסמין האיכותי של 'מהודר' מובטחות תוצאות מעולות – הקמח דורש אותה כמות מים ברוב המתכונים, תופח בחצי הזמן, מוכנס במהירות לתנור ויוצא ממנו בצורת חלות מעלות ניחוח, עוגיות בריאות מתקתקות ומטעמים נוספים…

אם תמיד חשבתם שתזונה נכונה וטעם מעולה לא הולכים ביחד – חברת 'מהודר' שברה את המיתוס ומוכיחה מעל לכל ספק, כי אפשר ליהנות ממאפים בטעם מעודן ומשובח, תוך כדי שמירה על בריאות מקסימלית ומהודרת.